Zmena bolesti na radosť

Ahojte, zase som tu, plná energie.

Ale musím priznať, nie vždy je to tak. Najprv som dnes zo seba musela vypustiť všetku negatívnu energiu. Bola uložená a chcela na povrch už dlhšiu dobu. Určite to poznáte.

Vypustila som ju vďaka písaniu.

Napísala som svoju negatívnu skúsenosť s vedomím, že ju nezverejním.  Predtým, ako by sa niekto pýtal, prečo ju nezverejním, je jednoduchý dôvod. Negatívne skúsenosti má asi každý jeden z nás. Ja radšej inšpirujem, motivujem a podelím sa o pekné momenty, aby ste v tom dnešnom stresovom živote zabudli na negatívne prostredie, ľudí alebo situácie a venovali sa najdôležitejšej osobe svojho života t. j. svojmu ,,ja“.

Cieľ bolo slovné vyjadrenie svojich pocitov z danej udalosti.

Nebudem o tom písať, len som chcela povedať, že aj ja som človek a mám aj ja negatívne skúsenosti, a prežívam tiež sklamania.

Rozdiel v prežívaní spočíva v tom, ako ich spracujeme, a ako ich vnímame.

Mala to byť z mojej strany motivácia, keď sa cítite smutne. Aby ste vedeli, že aj iní prežívajú bolesť, je to normálne a patrí to k životu. Nebojme sa to prejaviť. Nikdy nie ste sami, vždy skúste nájsť inú formu prejavenia svojej bolesti.

Asi najťažšia úloha je z negatívneho, čo vám ublížilo, sa prejaviť ináč, ako hnevom.

Nechajme nech sa city prejavia, tak ako ich prežívate, neukladajme ich mimo svojho ,ja“.

Skôr alebo neskôr sa dostanú na povrch a prejavia sa možno práve v nevhodnú chvíľu, nevhodným správaním.

Áno, bolesť je pocit a tento pocit môžeme transformovať do rôznych podôb, hnevu, činu..

Jedine láska môže vyvolať zmenu, tak ju prehĺbme v prvom rade k sebe samému. To vaše ,,ja“ si to zaslúži. Totiž ono je to, ktoré prežíva pocit sklamania, majte ho v úcte, dôverujte mu a milujte ho. Vďaka nemu získame iný pohľad. Rozpoznáme úlohu alebo uvidíme riešenie a nedospejeme k bolesti. Moment uvedomenia svojho ,,ja“.

Keď potlačíte bolesť, prejaví sa stresom, ktorý je oveľa nebezpečnejší, ako bolesť. Môže zničiť oveľa viac, než len naše fyzické zdravie. Často zožiera našu nádej, presvedčenie a vieru…

Nájdime si spôsoby ako zmierniť bolesti a vypustiť negatívne pocity..

Ja to robím pomocou športu, pohybu, relaxu, aktivitami ako joga, beh, relax v saune. Milujem arómu a saunový svet, prečistí mi telo a dušu.

Alebo tento víkend som, len pozerala svoju obľúbenú relaxačnú show super talent, milujem talenty a milujem nadaných ľudí plnej energie, je to pre mňa oddych. Nerozmýšľam len prežívam ich úspech a teším sa z neho.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.