Každodenná zmena je v tebe

Ahojte

Verím, že sa máte dobre. Po ceste, ktorou som dnes prechádzala, mi napadla nová téma „každodenná zmena“. Milujem zmeny. Milujem pocit, ktorý sa neskôr prejaví vďaka zmene. Pocit, ktorý sa nazýva úspech.

Každý z nás túži po úspechu, túži byť úspešným a pochváleným. Pochvala ako uznanie druhým, za to, čo sme urobili, alebo za to, čo sme podmienili vďaka nášmu správaniu.

Potrebujeme uznanie druhých?!

Pozrime sa na deti, ako sa vedia tešiť z maličkostí, aké je pre nich dôležité uznanie, pochvala. Nezabúdajme, že aj my sme boli deti, ktoré sa v tom čase dokázali aj ináč tešiť a mali celkom iné hodnoty.

Verte mi, nič sa od vtedy nezmenilo, to vaše „ja“ tam bolo aj vtedy, len malo iný pohľad na veci a okolie. Už aj v detstve sme poznali úspechy. Zažívali sme ich denne, keď sme sa prvýkrát na vlastné nohy postavili, keď sme sa dokázali rozbehnúť alebo povedať prvýkrát nejaké slovo.

Keď sme začali chodiť, vždy sme vstali a nevzdali to, len sa na to asi nikto nepamätá. Každý sa naučil chodiť, neostali sme sedieť na podlahe a nevzdali sme to, ani dodnes. Zmeny nastali, lebo sme chceli. Zmenili sme sa, lebo sme na tom pracovali. Každé postavenia znamenalo, nový krok k zmene, k cieľu, k vlastnému úspechu.

Vždy som sa snažila byť úspešná. Teraz sa ale snažím byť aj šťastná. Prečo? Kedy je človek úspešný? Keď je úspešný, je aj šťastný. Aké sú tam súvislosti? Je lepšie byť šťastným, alebo úspešným  alebo šťastne úspešným, alebo úspešne šťastným…?

Myslela som si, keď budem dosahovať ciele, budem úspešná. Áno aj som bola, pokiaľ to boli ciele iných a nie moje. Môj úspech to vtedy ešte nebol. Bol to len výkon na dosahovanie a prispievanie k plánu iných, oni boli práve tí, v ktorých očiach ste boli úspešný. Preto asi ten pocit, že veľmi rýchlo môžete z vrcholu úspechu padnúť dole, keď spĺňate úspechy iných a nie svoje.

Ak ale hľadáte vlastný vnútorný úspech, vždy budete blízko k svojmu vrcholu a úspechu.

Ak spoznáte svoje úprimné, vami žiadané ciele, úspech sa vám dostaví. Bude iný, ako doteraz, bude viac intenzívny, viac motivačný a najdôležitejšie bude, že budete pritom aj veľmi šťastní a hrdí.

Nastane zmena, ktorá zrazu bude viditeľná.

Úspechy žiadané inými sú viditeľné pre iných.

Sú to zmeny bez pretrvávajúcich pocitov, sú to len momenty, úspechu uznávané inými a hodnotené inými, splnené inými.

Ak začneme milovať seba, svoje „ja“, tak aj naša hodnota začne narastať. Náš vnútorný úspech bude väčší. Zmena bude krajšia a úspech bude dlhotrvajúci.

Každodenná zmena je v nás. Zmeňte sa pre svoje vlastné úspechy.

Prajem každému úspešný týždeň

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.