Mikuláš prináša okrem darčekov aj pocity

Ahojte,

Neviem ako vy, ale ja som mala krásny týždeň za sebou.

Mala som všetkých okolo seba, ktorých milujem.

A zajtra tu máme sviatok Mikuláša.

 

Neviem ako vy, ale ja sa naň dokážem pamätať ešte aj ako dieťa. Ako som prežívala a tešila sa na sviatok Mikuláša.

Pamätám sa keď, ako asi trojročná, ktorá stála v škôlke v bielom svetríku, som nechcela k nemu pristúpiť, lebo bol pre mňa veľký a nechcela som darček. Alebo pamätám sa, ako bola moja sestra vždy prvá, ktorá dostávala darček od Mikuláša, lebo je staršia.

Pamätám sa, akým pocitom som chodila zaspávať, a s akými myšlienkami, že zajtra je tu Mikuláš. S myšlienkou, kde dá tento rok môj darček. Dá ho na chodbu, pred dvere, do čižmičky alebo do okna. Maličkosti ale pre mňa vtedy myšlienky, ktoré mi prechádzali hlavou.

Dnes večer ho určite stretnem..som si mysllela, pokiaľ som nezaspala. Ráno som sa zobudila a premýšlala, ako som mohla zaspať, však som vedela, že ho stretnem. Je to iba sen, hladala som ho asi na zlom mieste:) Je to iba detský, ale krásny sen.

Ako dieťa som hľadala v jeho tvári osobu, ktorú poznám. S otvorenými očami som sa na neho pozerala, tešila svojmu malému darčeku a bola hrdá, že som bola dosť dobrá, že som nejaký aj dostala.

Následne som vždy rozmýšľala, či ho poznám, či je to nejaký kolega alebo známy môjho otca. Neprišla som na to, lebo keď som už bola väčšia, a už chodila do školy, bolo to pre nás samozrejmé, že nijaký Mikuláš neexistuje. S vekom sme spoznali jeho čaro, čaro Mikuláša.

A predsa ráno som sa vždy tešila, keď som nejakú tú milú dobrotu v mojej čižmičke našla.

Nezabúdajme na radosti, ktoré sme prežili. Radosť nie je vekom spojená, aj starší sa dokážu tešiť a možno ešte viac, keď čaro Mikuláša sa premení na čaro lásky. Tešíme sa pozornosti, že na nás nezabudli, a že máme pocit, že sme niekomu dôležití, niekto myslí na nás a chce nás obdarovať, aj keď už tá čižmička je veľká.

Z lásky dávame, aby sme radosť spravili. A z lásky prijímame, lebo nám radosť spravili. A tam kde prinášame lásku, úsmev a radosť do života, tak robíme tú najkrajšiu vec na svete

A keď sme už vedeli, že ten Mikuláš sú naši rodičia, naši známi, naši rodinní príslušníci, tešili sme sa tiež.  Možno ešte aj viac. Začali sme chodiť spávať s pocitom, či tam budeme mať to, čo máme radi. Ako sme rástli, menili sa nám chute. Jedna sa mi ale nezmenila ani dodnes, milujem vôňu mandarínky. Pripomína mi vždy chvíle vianočné.

A myslím si, že nás je takýchto viacej.

Za nášho detstva ovocie, ktoré bolo podpultové. Bolo z neho málo, a keď sme si ho mohli dovoliť, v tej dobe bolo obmedzené aj množstvo, ktoré si môžeme kúpiť.

Teraz už je všetkého dosť, a niekedy až veľa.

Prajem vám krásny deň plný radostí a prajem vám, aby ste si v tej čižmičke našli to, po čom naozaj túžite. Po tej radosti, že nie ste nikdy sám, a že vás má niekto naozaj rád.

2 Replies to “Mikuláš prináša okrem darčekov aj pocity”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.