Inšpirácia a vďačnosť za svoj prvý príspevok patrí priateľom.

Ahojte 🙂

Najprv by som asi začala s tým, prečo som sa vôbec práve dnes a teraz rozhodla blogovať.

Dlhodobo rozmýšľam nad tým, ako prezentovať svoje myšlienky a zážitky aj iným.

Zážitky, ktoré ma inšpirujú alebo rozčuľujú. Rozhodla som sa využiť nástroje, ktoré skoro každý z nás doma nájde. Sú to nástroje hmotnej a nehmotnej povahy. Počítač, vlastné myšlienky, skúsenosti, zážitky, čas a chuť sa podeliť a inšpirovať iných.

V mojom okolí pribúdajú ľudia, ktorí sa tak isto venujú podobným témam. Všímam si, že sieť blogerov narastá, a že je to miesto, kde sa naozaj môžeš vzdelávať, vyjadrovať a prezentovať svoje názory a postavenia k určitým témam, pravdaže keď si ich správne naštuduješ, alebo sa o ne aktívne zaujímaš.

Som nemierne rada, že práve moji priatelia ma inšpirujú k tomu, aby som aj „ja“ písala,

písala s presvedčením, že človek sa vždy učí a nachádza v procese zmeny. Doba sa mení a ja určite nemám záujem stagnovať v nejakých zaužívaných praktikách. Kto ma pozná, ma pozná ako dynamickú osobu pripravenú na zmeny.

Všetko je v pohybe, všetko sa mení. Mení sa príroda a menia sa aj ľudia. Záleží len na tom, ako vnímame tieto zmeny. Pozitívne alebo negatívne.

Ja som sa naučila žiť s vedomím, že zmena je zákon života – change is the law of the life.

Mottom, ktorým sa riadim pochádza od Johna F. Kennedyho, bývalého demokrata, amerického prezidenta, ktorý povedal ,,Zmena je zákon života. Tí, ktorí sa pozerajú do minulosti alebo prítomnosti, zmeškajú budúcnosť.” A takto je to naozaj. Svoje aktivity zameriavam na budúcnosť a vytrvalo na nich pracujem. Prvý svoj projekt som nazvala ,,Zdravie je budúcnosť a budúcnosť je zdravie”, o ktorom sa dozviete v budúcnosti 🙂 .

Ako prvá zmena v živote človeka začína vďačnosťou.  Vďačnosťou, že môže mať priateľov.

Preto uvádzam vo svojom dnešnom prvom príspevku práve svoje priateľky.

Priateľky, ktoré som určite nespoznala náhodne: blogerku Patríciu a blogerku Agneszku.

Som veľmi vďačná, že mi ich život pridal, a že ma dokázali inšpirovať k písaniu blogu @helloerri.

Obe sa zameriavajú iným témam. Patrícia píše na témy a recepty zdravé stravovanie s ochorením HIT vo svojom blogu Hit je zdravo žiť

@hitjezdravozit

a Agneszka, ako doktorka psychológie, píše témy na svojom blogu Agnes on the cloud

@agnesonthecloud

Okrem toho, že patria do kruhu mojich priateľov, sú aj mojimi kolegyňami, ale to neskôr, niekedy na budúce.

Všetko má svoj čas a môj čas, keď som sa rozhodla písať, prišiel teraz.

Vďačnosť nie sú iba slová, ale aj pocity, ktoré vo vás vyvolávajú. Je základným kameňom pre šťastie. A ja môžem povedať, že som šťastná a zároveň vďačná. Šťastná, že patria do kruhu mojich priateľov, a že mi venujú svoj čas. Vďačná za každý čas, ktorý mi priatelia venujú.

Tento prvý príspevok venujem práve im.

Patrícia a Agneszka. Dve skúsené blogerky, ktorých prácu obdivujem a zároveň si ju vysoko cením. Som veľmi hrdá a vďačná, že mi ich život pridal medzi priateľov. Thank you!

Okrem toho, že mám úžasných priateľov, som veľmi vďačná za každý nový deň, za všetko čo ma posúva vpred. Za to že mám strechu nad hlavou, jedlo, deti, rodinu, zdravie …

Vďačnosť má v našich životoch obrovskú silu a význam. Vďačnosť je ako magnet. Ak si uvedomíme jeho hodnotu, silu, ktorá priťahuje pozitívnu energiu, pozitívnych ľudí, pozitívne udalosti, zážitky zistíme, akú silu v sebe má. Zistíme, že je v prospech nás všetkých. Slovo, ktoré spája ľudí.

Vďačnosť je základ šťastia. Šťastie je ak môžeš byť vďačný. Zmena je v každom z nás. Je len na nás, ako ju prijmeme, a ako svoje myšlienky, pohľad, správanie zmeníme. Vďačnosť je prekvapivý spôsob, ako zmeniť svoje šťastie.  Vďačnosť je cesta ku šťastiu a najlepší recept na šťastie. Vďačnosť je vnútorná krása človeka prejavujúca sa v jeho správaní a vyvrcholí pocitom šťastia, vnútorného pokoja.

Vďačnosť je viditeľná a dá sa vyjadriť slovom, písmom a správaním.

Ak aj vy máte záujem sa podeliť prečo ste hrdí alebo prečo ste vďační vo svojom živote, tak sa s nami podeľte spoločne. S cieľom ukázať aj iným a inšpirovať iných, ktorí možno stratili význam slova vďačnosť vo svojom živote alebo majú iný pohľad na vďačnosť, šťastie, alebo ako byť šťastný

Alebo len napíšte ak súhlasíte so mnou! Každá inšpirácia poteší.

Okrem toho ako zakladateľka inštitútu www.hhi.institute, myšlienky a organizácie zameranej na podporu zdravia, vzdelania mojim písaním mám záujem do budúcna záujemcom priblížiť okrem svojich zážitkov a skúseností aj témy v oblasti, v ktorej pôsobím, a ktorá ma zaujíma.
Hlavne sa venujeme deťom a ich rodinám. Témam, ako je prevencia pred fyzickými a psychickým ochorením , aby som svojimi aktivitami prispela k zdravej budúcnosti detí a ich rodín. Dnešný deň považujem za jeden z dobrých dní začať. Dnes je 20 novembra, kedy sa solavuje svetový deň detí /UNESCO.
Kto ma pozná vie, že všetko sa snažím spájať do súvislostí a hľadám vo všetko súvislosti. Život je komplexný systém, ktorý je plný súvislostí. Svojimi aktivitami pôsobím medzinárodne, nielen na Slovensku, kde MDD sa oslavuje 1. júna, tak som sa rozhodla práve podľa medzinárodného odporúčania pristúpiť na 20. november a v tento krásny deň prispieť svojim príspevkom a vytvoriť tento blog. Prvý príspevok – prečo píšem, kto ma inšpiroval a za to aj tá vďačnosť, ako jedna z tém patrí práve podľa mňa sem.
Ďakujem a teraz sa už na vás teším:)
Všetci sme deťmi tekto krásnej zeme, tejto krásnej planéty a v tento deň by sme im mali venovať aktivity, myslieť na ich dobro, životné podmienky a byť vďačný každému dieťaťu tejto planéty.
Najkrajšie je, keď sa vám podarí naučiť niektoré deti veľké alebo malé vďačnosti v dnešnom materialistickom svete.
Krásny deň prajem každému.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.