Dom chátra, ohrození sú aj obyvatelia obce

Ahojte

Dnes som sa rozhodla napísať aj o situáciách, ktoré ma troška hnevajú.

Už dlhé roky existuje v mojom okolí jeden rodinný dom, ktorého vlastník sa oň nezaujíma. To ešte nie je problém. Problém je v tom, že ani obec nezabezpečí bezpečnosť miesta pre ľudí, ktorí tade musia prechádzať, alebo ktorí tade prechádzajú.

Vôbec by ma to netrápilo, len vidím a počúvam bezbranných ľudí, ktorí majú už svoj vek a sú ignorovaní zamestnancami obce. Už po viacnásobnom ohlásení nikto nereaguje na ich podnety a žiadosti. Obyvatelia ohlasujú katastrofálnu až nebezpečnú budovu, ktorej strecha sa pred pár dňami zrútila a posunula smerom na cestu.  Zrútenú časť strechy držia len kríky, ktoré vyrástli medzičasom pri dome. Otázka času, kedy bude celá strecha ležať na ceste. Ja len verím, a dúfam, že tade práve vtedy nikto nepôjde a nebude z toho katastrofa.

V prípade, ak obec nevie nájsť majiteľa, mala by podľa môjho názoru označiť, poprípade uzatvoriť cestu, komunikáciu. Je tam okrem toho nebezpečenstvo pádu alebo padajúcich predmetov, aj nebezpečenstvo zrútenia sa celého domu.

Podľa mňa, na všetko je riešenie, len treba chcieť. Obec momentálne nechce, lebo po viacnásobnom kontaktovaní a zverejnení obrázkov ostáva iba ignorovanie z ich strany.

Som si istá, že ani jednému zo susedov sa to nepáči. Ale ani obyvateľom. Nakoľko toto postavenia narúša dôveru voči vedeniu a preukazuje, že z ich pozície nie je záujem riešiť bezpečnosť obyvateľstva.

Bezpečnosť v tomto prípade obci nie je na prvom mieste.

Pre niekoho maličkosti, pre iných sú to veľké veci. Nič nie je lepšie ak sa včas odhalia riziká. Tento dom je rizikom pre každého a vždy je lepšie predísť rizikám, ako následkom spôsobené, možné vzniknuté katastrofy, škody a jeho následky odstraňovať, eliminovať. Riziká, ktoré pochádzajú zo zlého prístupu alebo zanedbania ochrany.

 

Myslím si, že ľudia si zaslúžia bezpečnosť v obci a na miestach kde žijú a sa pohybujú.

Myslím si, že zdravie, bezpečnosť a životné prostredie by mali byť priority, ktoré sú najdôležitejšie, ktoré sa majú riešiť ako prvé.

Myslím si, že práve v takýchto situáciách je viditeľné, čo je prioritou vedenia v obci a verím, že sa to zmení.

 

Bezpečná obec je dobrá obec. O tejto sa to momentálne nemôže povedať.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.